szechenyi
  • +36 1 413 3710
  • kmaszc@kmaszc.hu
  • Budapest, Andrássy út 63-65. I Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2020/006362

Amikor a tábor szót meghalljuk, ragyogó napsütés és meleg jut az eszünkbe. Kéken szikrázó vízpart, árnyas erdő, szépen gondozott sportcentrum. Ha ehhez a szóhoz jelzőként hozzájárul a honvédelem szó, akkor laktanyák udvarát látjuk magunk előtt. Kiképzőhelyek tereptárgyait, katonai sátrakat, tábori ágyak sokaságát, kadétiskolák udvarát. Minderre a SZAKE (Szakmai Középiskolásokért Kulturális Egyesület) most alaposan rácáfolt.

Az egyesület tagjai a Honvédség és Társadalom Baráti Körök Országos Közhasznú Szövetsége és a1945–56 Közötti Magyar Politikai Elítéltek Közössége támogatásával, „Ezerarcú Magyarország” címmel történelmi és honvédelmi tábort szervezett 2021. október 1-5. között Budapesten.

A táborba Kazincbarcikáról, Nyíregyházáról, Pécsről, Zalaegerszegről, Győrből és Kaposvárról érkeztek középiskolás diákok, akikhez budapesti diáksegítők csatlakoztak Pesti Barnabás iskolánk tanulói személyében.

A táborról bővebben: www.szakesuli.hu/tabor-a-varos-sziveben/
... See MoreSee Less

View on Facebook

Erasmus + KA1 Szakképzési pályázat (2018-1019)

A1/1, A1/11

Célország: Dánia
Gyakorlat jellege: szakképzési tanulók külföldi gyakorlata szakképző intézményekben
Fogadó Intézmény: Jordbrugets Uddannelsescenter Århus
Időtartam: 10 hét
Időpont: 2018. augusztus 4. – 2018. október 13.
Résztvevők száma: 20
Kísérők száma: 1
Kísérő neve: Csollány Emőke
Hátrányos helyzetű tanulók száma (a résztvevők összlétszámából): 10
Szakma: parképítés és fenntartás
Résztvevők: Eszlári Gábor Tamás, Kiss Benett, Szijj Tamás, Fábián Napsugár, Barcsik Dániel, Kristók Péter, Molnár Dávid Ferenc, Dzsupin Panna Réka, Körmöndi Johanna
Pencsov Fanni, Soltész Tünde Laura, Robotka Balázs, Zima Barnabás Bendegúz, Laczi Viktória, Farkas Dominka, Papp Dániel, Vojtek István Soma, Herceg Tamás Attila, Szabó Ferenc, Lénárt Zsolt Róbert
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek
Facebook-oldal
Élménytár

Célország: Dánia
Gyakorlat jellege: szakképzési tanulók külföldi gyakorlata vállalatoknál
Fogadó Intézmény: Green Academy
Időtartam: 4 hét
Időpont: 2019. május 28 – június 22.
Résztvevők száma: 5
Kísérők száma: 1
Kísérőtanár: Tóth Judit Emma (2 hét) , Nyékiné Tomecskó Myriam (2 hét)
Szakma: lovászat
Résztvevők neve: Bugyik Enikő, Kocsis Bernadett, Szenyita Csenge, Németh Alexandra, Ócsai Nóra Júlia
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek
Élménytár


A1/2, A1/12

Célország: Dánia
Gyakorlat jellege: szakképzési tanulók külföldi gyakorlata szakképző intézményekben
Fogadó Intézmény: Jordbrugets Uddannelsescenter Århus
Időtartam: 10 hét
Időpont: 2018. augusztus 4. – 2018. október 13.
Résztvevők száma: 20
Kísérők száma: 1
Kísérő neve: Börzsönyi Gábor (4 hét), Kovács Anita (3,5 hét), Varga Zsuzsanna (3,5 hét)
Hátrányos helyzetű tanulók száma (a résztvevők összlétszámából): 10
Szakma: mezőgazdasági gépészet
Résztvevők: Ballabás István, Bodnár Márk, Cziráki Ádám, Déli Gábor, Gajár Zoltán, Halász Márton, Holop Beáta, Horváth Gábor Krisztián, Kékesi Martin, Koncsik Botond
Körmendi Balázs, Manhertz Dorottya, Marosi Ákos, Naszvadi Imre, Németh Kornél
Soós Tímea, Szabó Andor Ádám, Torma Máté, Tuza Sára Jázmin, Wieszt Kíra Hanna
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek
Facebook-oldal
Élménytár


A1/3, A1/13

Célország: Dánia
Gyakorlat jellege: szakképzési tanulók külföldi gyakorlata szakképző intézményekben
Fogadó Intézmény: Zealand Business College
Időtartam: 10 hét
Időpont: 2018. augusztus 5 – 2018. október 12.
Résztvevők: 18
Kísérők száma: 2
Kísérő neve: Németh Szilárd, Tóth Judit Emma
Hátrányos helyzetű tanulók száma (a résztvevők összlétszámából): 10
Szakma: húsipar
Résztvevők: BUDAVÁRI Balázs, BALOGH Ákos, CSOLLÁK Ádám, KORMOS Péter, KECSER Norbert, BOTLIK MÁRK, SZEGEDI István Zoltán, BORONYÁK Szabolcs
KOLOMPÁR Bence, ROMANÓCZKI László, CSORDÁS Ferenc Adrián, MÜHL Dominik
TOLNAI Gergő, LÁNG Norbert, KOLETÁR Nóra Lili, BADITS Adrián Zsolt, VAJDA Róbert, BODZSÁR Erhard Balázs
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek
Facebook-oldal
Élménytár


A1/4

Célország: Ausztria
Gyakorlat jellege: szakképzési tanulók külföldi gyakorlata szakképző intézményekben
Fogadó Intézmény: Landwirtschaftliche Fachschule , Bildungszentrum Litzlhof
Időtartam: 3 hét
Időpont: 2019. május 19-június 8.
Résztvevők száma: 3
Kísérők száma: 1
Kísérőtanár: Jung Lilla (1,5 hét); Ifjú Tamás (1,5 hét)
Szakma: mezőgazdaság
Résztvevők neve: Gódor Botond, Moholkar Damini, Kispál Kornélia
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek
Facebook oldal
Élménytár


A1/5

Célország: Spanyolország
Gyakorlat jellege: szakképzési tanulók külföldi gyakorlata vállalatoknál
Fogadó Intézmény: CIFEA Molina de Segura / IMIDA
Időtartam: 3 hét
Időpont: 2019. március 24 – április 12.
Résztvevők száma: 4
Kísérők száma: 1
Kísérőtanár: Tóth Judit Emma
Szakma: környezetvédelem
Résztvevők neve: Varga János, Gyukli Réka Emília, Nánási Petra Erzsébet, Szabó-Király Bence
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek
Élménytár


A1/6

Célország: Portugália
Gyakorlat jellege: szakképzési tanulók külföldi gyakorlata vállalatoknál
Fogadó Intézmény: BRAGAMOB
Időtartam: 3 hét
Időpont: 2019. április 27-május 18.
Résztvevők száma: 7
Kísérők száma: 1
Kísérőtanár: Covic Judit
Szakma: mezőgazdaság
Résztvevők neve: Tóth Péter; Rádi Norbert; Törgyekes Gergely; Csapó Sára; Pócsik Annamária; Pikács Cintia; Pikács Vanessza
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek


A1/7

Célország: Spanyolország
Gyakorlat jellege: szakképzési tanulók külföldi gyakorlata vállalatoknál
Fogadó Intézmény: EFA La Malvesia + cégek: Pasteque, Horse Project
Időtartam: 3 hét
Időpont: 2019. február .22-2019.március 15.
Résztvevők száma: 7
Kísérők száma: 1
Kísérőtanár: Szenténé Schofhauser Zsuzsanna (1,5 hét), Vörös Ildikó (1,5 hét)
Szakma: lovászat
Résztvevők neve: Berényi Noémi, Dóri Diána Krisztina, Galgóczi Boglárka, Galgóczi Katica, Hajdú Daniella Dorottya, Palocsai Brigitta, Szoboszlay Jázmin
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek
Élménytár


A1/8

Célország: Finnország
Gyakorlat jellege: szakképzési tanulók külföldi gyakorlata szakképző intézményben
Fogadó Intézmény: Gradia
Időtartam: 3 hét
Időpont: 2019. május 6-26.
Résztvevők száma: 7
Kísérők száma: 1
Kísérőtanár: Kovács Anita
Szakma: erdészet, gépészet
Résztvevők neve: Pál Benjamin, Pete Ádám László, Horváth Richárd Henrik, Sziklai Géza, Veres Erik, Bóta János, Pintér Dávid József
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek
Élménytár


A1/9

Célország: Finnország
Gyakorlat jellege: szakképzési tanulók külföldi gyakorlata szakképző intézményben
Fogadó Intézmény: SEDU
Időtartam: 3 hét
Időpont: 2019. május 6-26.
Résztvevők száma: 7
Kísérők száma: 1
Kísérőtanár: Kusnerik Erika
Szakma: erdészet
Résztvevők neve: Kajcsa András Lukács, Nagy Bence, Tóth Krisztián Gábor, Varga Dávid Zoltán, Dávid Réka, Balázs Bence, Kimberger Julianna
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek
Élménytár


A1/10

Célország: Luxemburg
Gyakorlat jellege: szakképzési tanulók külföldi gyakorlata szakképző intézményben
Fogadó Intézmény: LTA
Időtartam: 3 hét
Időpont: 2019. május 3-24.
Résztvevők száma: 4
Kísérők száma: 1
Kísérőtanár: Bankné Szalóki Tímea
Szakma: mezőgazdaság
Résztvevők neve: Bucsányi Bence, Réczi Lili, Trávnyik Szilárd Előd, Turda Luca Szaffi
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek
Élménytár


A2/1

Célország: Portugália
Gyakorlat jellege: munkatársak külföldi képzése
Fogadó Intézmény: BRAGAMOB
Időtartam: 1 hét
Időpont: 2019. március 9-16.
Résztvevők száma: 8
Szakma: mezőgazdaság
Résztvevők neve: KÁLNAINÉ GYARMATI Klára; CSUKÁNÉ BOZSOK Gabriella; JUNG Lilla; ADORJÁN Kinga; KASZAB László; IFJÚ Tamás; BÖRZSÖNYI Gábor Zoltán; VARGA Tamás
Tanári beszámoló
Képek


A2/2

Célország: Luxemburg
Gyakorlat jellege: munkatársak külföldi képzése
Fogadó Intézmény: Lyceé Technique Agricole
Időtartam: 1 hét
Időpont: 2019. június 3-9.
Résztvevők száma: 6
Szakma: mezőgazdaság/erdészet/kertészet
Résztvevők neve: Varga Tamás, Pintér Karolina, Börzsönyi Tünde Márta, Bartha Katalin, Covic Judit (csoportvezető), Furcsa Gábor
Munkanapló
Tanári beszámoló
Képek
Élménytár